سهمیه سوخت سفیران و سامانه سماس

سهمیه سوخت سفیران خودرویی دیجی اکسپرس به صورت رسمی توسط سامانه سماس واریز می شود. میزان پیمایش سفیران در دیجی اکسپرس بصورت ماهانه محاسبه شده و در اختیار نهادهای ذی ربط واریز اعتبار سهمیه سوخت قرار میگیرد و باتوجه به مجموع پیمایش ، سهمیه تخصیص یافته به سفیران مشخص می شود.

سامانه سماس چیست؟

سماس سامانه مشترک اطلاعات سفر است که با هدف سهمیه‌ بندی سوخت برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی، رانندگان آژانس‌ها و سرویس مدارس و خودروهای ارسال کالا برای تسهیل اعطای سهمیه سوخت رانندگان در دسترس است و رانندگان تاکسی های اینترنتی و ارسال کالاهای آنلاین می توانند در آن، اطلاعات مربوط به سهمیه سوخت خود را مشاهده نمایید.

نحوه ورود سفیران به سامانه سماس

ثبت نام یا ویرایش اطلاعات در این سامانه انجام نمی گیرد . تا زمانی که برای کد ملی، واریز اعتبار سوخت انجام نشده باشد اطلاعاتی از کد ملی در سامانه وجود ندارد. بنابراین پیام “خطا، تاکنون برای این کد ملی واریز اعتبار سوخت انجام نشده است.” نمایش داده می شود. از این رو از تکمیل بودن و به روز رسانی مدارک خود در دیجی اکسپرس اطمینان حاصل نمایید. برای ورود به سامانه سماس بر روی آدرس سایت زیر کلیک کنید و پس از ورود به سایت گزینه «استعلام رانندگان» را انتخاب کنید و در صفحه باز شده کد ملی خود و کد امنیتی را وارد کنید و گزینه «استعلام» را بزنید.

رمز اعتبار سوخت چیست؟

رمز اعتبار سوخت به صورت پیش فرض ۴ رقم آخر کد ملی می باشد، در صورت تغییر این رمز توسط شما در سامانه سماس ، در جایگاه سوخت نیز باید از رمز جدید اعمال شده برای سوخت گیری استفاده نمایید.

استفاده از اعتبار واریز شده با کدام کارت بانکی امکان پذیر است؟

در صورت واریز اعتبار سوخت استفاده از اعتبار با تمام کارت های بانکی متعلق به کد ملی در جایگاه سوخت امکان پذیر است. در صورت مواجهه با پیام خطا (کارت نامعتبر) یا (رمز نامعتبر) در جایگاه سوخت چه باید کرد؟ در صورت مواجهه با این پیام در جایگاه سوخت از دیگر کارت های بانکی متعلق به کد ملی استفاده شود.

نحوه استفاده از اعتبار واریز شده چگونه است؟

نحوه استفاده؛ پس از سوخت گیری سهمیه کارت سوخت یا بنزین آزاد تفاوتی ندارد. جهت پرداخت هزینه یکی از کارت های بانکی متعلق به کد ملی در جایگاه استفاده شود-گزینه اعتباری انتخاب شده- رمز اعتبار پیش فرض ۴ رقم آخر کد ملی وارد شود سپس هزینه سوخت گیری انجام شده از اعتبار کسر می گردد.

در صورت داشتن تراکنش ناموفق اعتبار سوخت در جایگاه پیگیری به چه صورت است؟

در صورت تراکنش ناموفق اعتبار و کسر اعتبار از حساب شما و اعمال نشدن در حساب جایگاه، اعتبار به کدملی شما بازمی‌گردد. جهت پیگیری باید با مجموعه به پرداخت بانک ملت به شماره ۲۷۳۱۲۷۳۱ تماس بگیرید.

باید ذکر کنیم که در حال حاضر اعتبار سوخت به کارت ملی افراد ارسال می شود. در واقع، استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس با کد ملی افراد صورت می گیرد. بنابراین، تنها افرادی امکان استعلام اعتبار سوخت در سامانه سماس samas.moi.ir را دارند که اطلاعات آن ها در این سامانه ثبت شده باشد و تا به حال اعتباری سوختی به کد ملی مذکور واریز شده باشد.

 در حال حاضر نحوه محاسبه اعتبار سوخت برای خودروهای بنزینی و یا دوگانه سوز فعال در تاکسی های اینترنتی و ارسال کالاهای آنلاین به صورت زیر می باشد:

میزان پیمایش سفیران در دیجی  اکسپرس بصورت ماهیانه محاسبه شده و در اختیار نهادهای ذی ربط واریز اعتبار سهمیه سوخت  قرار میگیرد و باتوجه به مجموع پیمایش شما ، سهمیه تخصیص یافته  به شما مشخص می شود..

با شرط اینکه مجموع پیمایش سفیر در سرویس های عمومی باید بیش از ۲۰۰ کیلومتردر ماه باشد ؛ خودروهای بنزینی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر طی کردن مسیر ۸.۷۵  لیتر تا سقف ۳۰۰ لیتر دریافت می کنند و خودروهای دوگانه سوز به ازای ۱۰۰ کیلومتر طی کردن مسیر ۵.۲۵ لیتر تا سقف ۱۸۰ لیتر سوخت دریافت می کنند

بطور مثال سفیرخودرویی  تک سوز در صورتی که مجموع  پیمایش آن در ماه  ۴۰۰ کیلومتر باشد ،معادل  ۳۵ لیتر سوخت به مبلغ ۵۲.۵۰۰ هزارتومان هزینه سوخت دریافت میکند و همینطور سفیر خودرویی دوگانه سوز در صورتی که مجموع پیمایش آن در ماه ۴۰۰ کیلومتر باشد, معادل ۲۱  لیترسوخت به مبلغ ۳۱.۵۰۰ هزارتومان هزینه سوخت دریافت می کند.

برچسب‌ها:, ,
ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*
*